EUCAM Projesi’ne hoş geldiniz!

EUCAM, sanayi sektöründe çalisanlar için, is sürecine yönelik, çok dilli bir ögrenme sistemi olup üretim sektöründe ömürboyu ögrenme ve bilgi yönetimi saglama hedefini gütmektedir. EUCAM, is sürecine yönelik ögrenmenin, bilgi yönetiminin ve çok dilli sistem ögesinin kullanilmasi yoluyla, üretimde çalisanlarin ömürboyu Avrupa düzeyinde ögrenmeye devam etmelerini saglayacak bir altyapinin kurulmasini hedef almaktadir.

EUCAM, bütünlüklü bir ögrenme yapisi olarak, içerigini üretim zincirinin tümünden alir. Tedarikçilerin ve makine üreticilerinin bilgileri sürekli olarak tek bir merkezi ögrenme sistemi bünyesine dahil edilebilir. Üreticilerin, makine üreticilerinin ve tedarikçilerin ortak ögrenme altyapisi, çok dillilik islevi araciligiyla bu gruplar arasindaki teknik isbirligini uluslararasi bir düzeyde de iyilestirmeyi amaçlamaktadir. Çok dillilik ögesinden beklenen baska bir sonuç da üretim yerleri ve yapilari arasinda kültürlerarasi isbirliginin iyilesmesidir.

Bunlarin da ötesinde, EUCAM, sistem bünyesinde, Avrupa’da sanayi alanindaki vasiflarin kiyaslanabilir hale gelmesini saglamasi beklenen bir vasiflandirma aracina sahiptir. Vasiflar is süreci araciligiyla edinilebilir ve ögrenme sisteminde belgelenir; dolayisiyla da her zaman çalisanlara açiktir.

In brief

EUCAM = Multilingual Communication in European Car Manufacturing

The EUCAM project is funded by the eContent Programme of the European Commission. Contract No.:
EDC 22238 EUCAM.

Duration of the project:
May, 1st 2005
until October, 31st 2007.

Broschure and flyer

Get the new EUCAM brochure in English and the new EUCAM flyer in nine European languages
... more

Intercultural learning

Learn more about international and multicultural aspects in the context of EUCAM
... moreAll text is available under the terms of the GNU Free Documentation License.